Zobacz także

Andrii Sacheva – EP Elusive Signs


Andrii Sacheva [link] – jego pierwszy EP Elusive Signs nagrany w stylu muzyki indie, wymyka się granicom jednego gatunku.

Muzyk jazzowy, skrzypek i kompozytor, pochodzi z Ukrainy a obecnie mieszka w Katowicach. W jego muzyce wyraźno słychać echa funku, elektroniki, alternatywnego rocku i jazzu. Płyta ta została nagrana bez użycia gitar, co jest nietypowym zjawiskiem dla muzyki stylu indie. W produkcję płyty zaangażowano ponad 20 muzyków z Ukrainy, Polski, Niemiec, Czech, Litwy i Hiszpanii. Krążek wychodzi spod skrzydeł wytwórni SJ Records.

Za mastering albumu odpowiedzialny jest laureat nagrody Grammy, Jacek Gawłowski. Andrii Sacheva, rozpoczął pracę nad płytą kilka lat wcześniej z kijowskim składem French Connection Jazz Quartet. Ukończył ją w Polsce. Sacheva występuje na niej nie tylko w roli kompozytora, ale i producenta, sound producenta, muzyka grającego na skrzypcach, perkusji, fortepianie, syntezatorze, ukulele. Występuje także w roli back-wokalisty. Na płycie znajduje się 5 kompozycji wokalnych. Jest to pięć różnych historii inspirowanych Miastem, jego legendami i mitami, street artem i architekturą. Na jednym z pięciu utworów partie wokalne należą do Dany Vynnyckiej, solistki zespołu DagaDana. Projekt objęty patronatem honorowym Katowice Miasto Ogrodów.

Biografia

Andrii Sacheva – ukraiński muzyk i kompozytor. Jego początki związane są z muzyką klasyczną. Ale już podczas pracy w filarmonijnej orkiestrze kameralnej decyduje, że chce wyjść poza ramy estetyki klasycznej. Zaczyna aktywnie uczestniczyć w różnych eksperymentach dźwiękowych i elektroakustycznych. Bierze udział w projektach słynnej ukraińskiej kompozytorki Ally Zagajkewycz, występuje na festiwalach sztuki współczesnej Gogolfest, EM-Visia, Electroacoustica, i in. Zakłada duet «Elvio DUO», gdzie, wraz z młodą kompozytorką Anastasią Arhangorodską, tworzył kompozycje elektroakustyczne za pomocą elektronicznego przetwarzania dźwięku w czasie rzeczywistym. Zaczyna aktywnie interesować się jazzem.

W 2011 w Kijowie organizuje projekt jazzowy French Connection Jazz Quartet; dla którego pisze program koncertowy "Dancing Kids". Wraz z kwartetem występuje z koncertami na różnych festiwalach i w klubach jazzowych. W 2011 roku jest stypendystą programu polskiego Ministra Kultury "Gaude Polonia". Podczas pobytu na stypendium studiuje improwizację jazzową na skrzypcach w klasie prof. Henryka Gembalskiego na Akademii Jazzu w Katowicach. Nagrywa płytę z muzyką na skrzypce solo "Grafika" (2011). Obecnie studiuje skrzypce jazzowe na Instytucie Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

KONTAKT

SJ RECORDS
Piotr Schmidt

Kochanowskiego 6/23
40-035 Katowice
tel: 605 523 627
schmidtjazz@gmail.com

Manager for Germany, Switzerland and Austria:

Kamil Rubik
0048 669 539 920
konzerte.booking@schmidtjazz.com

PPHU MORITZ
Marek Różycki

ul. Rybnicka 43
43-190 Mikołów
adr@adr.edu.pl
ŚLĄSKI JAZZ CLUB
Stowarzyszenie Muzyczne

44-100 Gliwice
Rynek 18
skr. poczt. 272
tel. 48 509 321 977
sjc@sjc.pl