Zobacz także

Ania Michałowska – Snów pejzaże


Płyta Snów pejzaże to metaforyczne wyobrażenie jej twórców – Ani Michałowskiej i Jakuba Kotyni – o otaczającym ich świecie. Krajobrazy kreślone za pomocą dźwięków dają wrażenie piękna, o którym tak często zapomina się w dzisiejszym świecie.

"Najpiękniejsze pejzaże rodzą się we śnie… przyjemne, skąpane w słońcu będące odzwierciedleniem miłości, szczęścia i radości, ale i te zaciemnione – pełne zadumy, nostalgii."
Anna Świderska

Płyta "Snów pejzaże" zawiera utwory będące opowieściami ukazującymi wachlarz emocji i przeżyć. Dużym jej walorem są dopracowane teksty, wyrażające podejście Ani do słowa jako pierwiastka posiadającego moc budowania i niszczenia. Muzyczne krajobrazy, kreślone przez autorów płyty oraz ich przyjaciół Mariusza Migałkę, Andrzeja Namiotę oraz Agatę Różycką, dotykają spraw najistotniejszych, prowadząc słuchacza przez świat marzeń, wspomnień dzieciństwa i życiowej refleksji. Autorzy rezygnują z patosu na rzecz szczerego, wyważonego, mimo wszystko jednak głębokiego przekazu.

Pełen emocji, mocny, wyrazisty, głos Ani, ekspresja, umiejętności interpretacyjne, a także wyrafinowany smak połączone z fascynacją życiem, bliskimi ludźmi i miejscami (w szczególności ukochanym Lublinem) są obietnicą wyjątkowej podróży przez krainy malowane jazzem, ambitnym popem, soulem i muzyką latynoską. Każdy z utworów na płycie ma w sobie magię i coraz bardziej zachwyca z każdym przesłuchaniem subtelnością i wyjątkowym brzmieniem instrumentów. „Snów pejzaże” są ogniskową wyczucia, erudycji, wrażliwości, wyobraźni muzycznej i umiejętności budowania dźwiękowych przestrzeni.

Twórcy, autorzy tekstów oraz zaangażowani w projekt muzycy to gwarancja jakości – miks rzetelności w pracy, wrażliwości, przykładanie najwyższej wagi do konsekwentnego podążania obraną drogą, w wytyczonym sobie kierunku, ciągłe pogłębianie warsztatu muzycznego, poszukiwanie inspiracji, a jednocześnie unikanie schematu i powierzchowności.

Lista utworów:

 1. Snów Pejzaże
 2. Obrazek z miasta II
 3. Pomimo wszystko
 4. Gdybyś
 5. A Dreamer
 6. Deszcze Ocalenia
 7. Mów do mnie
 8. Bezimienni
 9. Amelia

słowa: Andrzej Namiota ( 1,2,3,7 ); Agata Różycka ( 5,9 ); Mariusz Migałka ( 6,8 ) muzyka: Jakub Kotynia oraz Ania Michałowska ( 7,8 ) i Michał Iwanek ( 8 ) aranżacje: Michał Iwanek

W nagraniu albumu wzięli udział:

 • Ania Michałowska – wokal, muzyka
 • Jakub Kotynia – muzyka, tekst
 • Agata Różycka, Andrzej Namiota Mariusz Migałka – teksty
 • Michał Iwanek – fortepian i instrumenty klawiszowe, aranżacje, produkcja muzyczna
 • Michał Kapczuk – kontrabas, gitara basowa
 • Sebastian Kuchczyński – perkusja
 • Kinga Ziółko, Małgorzata Oleszczuk, Katarzyna Maziarczyk , Tomasz Wiśniewski – chórki
 • Maksymilian Wosk , Łukasz Cholewiński – skrzypce
 • Przemysław Raczek – altówka
 • Małgorzata Pietroń – wiolonczela
 • Michał Tomaszczyk – puzon
 • Łukasz Korybalski – trąbka, flugelhorn
 • Przemysław Florczak – saksofon tenorowy

Realizacji nagrań dokonano w Studio Kamienica (Warszawa), Bracia Studio (Lublin), Studio 7 (Piaseczno)

Lech Pukos, Adam Drath – realizacja nagrania

Błażej Domański – realizacja nagrania/miks i mastering

projekt okładki: Katarzyna Bauer

Premiera albumu – 14 czerwca 2017

Ania Michałowska – absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach (2014) oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2005).

Jest aktywną artystką. Koncertuje, nagrywa, bierze udział w rozmaitych projektach. W 2013 roku została zaproszona przez Włodka Pawlika do wzięcia udziału w słynnym już dziś projekcie "Wieczorem", spektaklu Teatru Starego w Lublinie, łączącego poezję Józefa Czechowicza i kompozycje Pawlika.

W 2014 roku przyjęła propozycję wzięcia udziału w nagraniu płyty z autorskimi piosenkami, kontrabasisty jazzowego Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka. Wyżej wymieniona płyta o tytule "Przy Tobie" ukazała się w 2016 roku.

Ania od lat koncertuje. Brała udział w Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2007), Zaduszkach Jazzowych w Lublinie (2007-9), Jazz na Rynku (Lublin 2010), X Hades Jazz Festival (Lublin 2002), IX Świdnik Jazz Festival (2007).

Artystka ponadto, jest niezmiernie aktywna na polu pedagogicznym. Posiada ogromny autorytet jako wykładowca. Jej klasa wokalna na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS cieszy się wielkim uznaniem zarówno studentów jak i pedagogów. Wokalistka uczy również w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia im. Witolda Lutosławskiego oraz prowadzi wokalne zajęcia warsztatowe dla dorosłych przy Dzielnicowym Domu Kultury Węglin w Lublinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

KONTAKT

SJ RECORDS
Piotr Schmidt

Kochanowskiego 6/23
40-035 Katowice
tel: 605 523 627
schmidtjazz@gmail.com

Manager for Germany, Switzerland and Austria:

Kamil Rubik
0048 669 539 920
konzerte.booking@schmidtjazz.com

PPHU MORITZ
Marek Różycki

ul. Rybnicka 43
43-190 Mikołów
adr@adr.edu.pl
ŚLĄSKI JAZZ CLUB
Stowarzyszenie Muzyczne

44-100 Gliwice
Rynek 18
skr. poczt. 272
tel. 48 509 321 977
sjc@sjc.pl