Zobacz także

Generation Next

Generation Next to nowoczesny akustyczny mainstream poszukujący przestrzeni, barw, wrażeń i wyjątkowych emocji!

Zespół Generation Next powstał w kwietniu 2013 roku, a już w maju grupa dała koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, transmitowany Live przez program III Polskiego Radia. Pierwsza płyta zespołu pt: „Live at Jazz nad Odrą” ukazała się w sierpniu tego roku.

Zespół składa się z muzyków młodego pokolenia, ale już docenionych przez znawców i fanów jazzu w Polsce, muzyków będących laureatami wielu prestiżowych konkursów jazzowych w kraju i zagranicą, którzy w różnych projektach zdążyli już objechać z koncertami całą Europę. Ludzi tych łączy coś jeszcze. Swą pasją do jazzu zarazili się od rodziców.

W skład zespołu wchodzą:

  • Piotr Schmidt – trębacz, syn jednego z najwybitniejszych polskich historyków muzyki jazzowej, autora III-tomowej Historii Jazzu, książki, na której wychowały się dwa pokolenia muzyków i fanów jazzu w Polsce.
  • Jacek Namysłowski – puzonista, syn żywej legendy, jednego z największych saksofonistów i kompozytorów jazzowych w Polsce, Zbigniewa Namysłowskiego, którego niektóre albumy zostały uznane za płyty „wszechczasów” w polskim jazzie.
  • Gabriel Niedziela – gitarzysta, syn jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów jazzowych – Jacka Niedzieli-Meiry, uczestnika ponad 40 nagrań płytowych, autora podręcznika „Kontrabas jazzowy” oraz nagrodzonej przez ministra kultury książki „Historii jazzu- 100 wykładów”.
  • Tomasz Wendt – saksofonista, syn wybitnego tenorzysty jazzowego – Adama Wendta, który w swym dorobku ma współpracę z takimi muzykami jak Randy Brecker, Mike Stern, Chick Corea czy zespołami Walk Away.

Towarzyszą im:

  • Francesco Angiuli (Włochy) – kontrabas (w Polsce znany głównie z długiej współpracy z Piotrem Wojtasikiem)
  • Arek Skolik – perkusja (postać wszem i wobec znana i podziwiana)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

KONTAKT

SJ RECORDS
Piotr Schmidt

Kochanowskiego 6/23
40-035 Katowice
tel: 605 523 627
schmidtjazz@gmail.com

Manager for Germany, Switzerland and Austria:

Kamil Rubik
0048 669 539 920
konzerte.booking@schmidtjazz.com

PPHU MORITZ
Marek Różycki

ul. Rybnicka 43
43-190 Mikołów
adr@adr.edu.pl
ŚLĄSKI JAZZ CLUB
Stowarzyszenie Muzyczne

44-100 Gliwice
Rynek 18
skr. poczt. 272
tel. 48 509 321 977
sjc@sjc.pl