Zobacz także

JULIA KANIA – hereJULIA KANIA – here – debiutancki album Julii Kani, wokalistki, liderki, autorki tekstów i muzyki. Płytę tworzy dziewięć autorskich kompozycji. Są to opowieści będące zapisem poszukiwań, przemyśleń i przeżyć samej liderki.

Obok kluczowej roli tekstów, najważniejszym czynnikiem jest dla muzyków brzmienie, ciepłe i pełne, powstające z połączenia pięciu instrumentów: głosu, fortepianu, kontrabasu, perkusji i gitary. Prostota i oszczędność w środkach pozwalają słuchaczowi prowadzić się torem opowiadanych historii zostawiając przestrzeń do własnej interpretacji.

Album tworzą utwory wymykające się z ram powszechnie rozumianej muzyki jazzowej, czerpiące jednocześnie z całej gamy jej bogactw. Wokalistce towarzyszą znani muzycy jazzowi młodego pokolenia, licznie nagradzani na konkursach w kraju i za granicą, z którymi na stałe tworzy zespół JULIA KANIA QUARTET: Kajetan Borowski – fortepian, Adam Tadel – kontrabas, Piotr Budniak – perkusja. Oprócz stałego składu zespołu, na płycie wystąpił gościnnie jeden z najbardziej utalentowanych i cenionych gitarzystów młodego pokolenia, laureat Pierwszej
Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany, zdobywca Grand Prix na festiwalu Jazz Nad Odrą oraz wielu innych nagród i wyróżnień – Szymon Mika. Uznany za świetną technikę i brzmienie, zachwyca publiczność swoją niezwykłą dojrzałością.

  • Julia Kania – śpiew
  • Kajetan Borowski – fortepian
  • Adam Tadel – kontrabas
  • Piotr Budniak – perkusja
  • Szymon Mika – gitara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

KONTAKT

SJ RECORDS
Piotr Schmidt

Kochanowskiego 6/23
40-035 Katowice
tel: 605 523 627
schmidtjazz@gmail.com

Manager for Germany, Switzerland and Austria:

Kamil Rubik
0048 669 539 920
konzerte.booking@schmidtjazz.com

PPHU MORITZ
Marek Różycki

ul. Rybnicka 43
43-190 Mikołów
adr@adr.edu.pl
ŚLĄSKI JAZZ CLUB
Stowarzyszenie Muzyczne

44-100 Gliwice
Rynek 18
skr. poczt. 272
tel. 48 509 321 977
sjc@sjc.pl