Zobacz także

Organ Spot

Płyta Organ Spot, świadomie utrzymana w jazzowym mainstreamie, w nowoczesny sposób nawiązuje do tradycji tria organowego. Wśród utworów zawartych na krążku znajdziemy zarówno autorskie kompozycje członków zespołu, jak i nowoczesne aranżacje standardów jazzowych. Ich muzykę wyróżnia dbałość o brzmienie oraz spójność stylistyczna. Podczas realizacji nagrań wykorzystane zostały oryginalne organy Hammonda z lat 60.

Debiutancka płyta Organ Spot to wynik dłuższej współpracy muzyków, którzy od czterech lat z sukcesami koncertują w Polsce i zagranicą oraz zdobywają liczne wyróżnienia na festiwalach krajowych i międzynarodowych, wśród nich znajdziemy trzy indywidualne nagrody konkursu Jazz Nad Odrą 2012, w tym Grand Prix dla Szymona Miki (gitara), pierwszą nagrodę na Young Best Jazz oraz drugą podczas Azoty Tarnów International Jazz Contest.

Trio Organ Spot już od pierwszych taktów zaskakuje szlachetnym brzmieniem i rasowym jazzowym timingiem” Tomasz Szachowski – dziennikarz Jazz Forum, Dwójka – Polskie Radio

Media o ORGAN SPOT

jazznadodra.pl
gorzow.gazeta.pl
express-miejski.pl
jazzarium.pl
jazzgazeta.blox.pl

Fragment z czerwcowego numeru Jazz Forum

Wtorek, 9 kwietnia. Rok temu gitarzysta Szymon Mika zdobył Grand Prix konkursu JnO, a jego koledzy z zespołu Organ Spot (organista Kajetan Galas i perkusista Bartek Staromiejski) wyjechali z Wrocławia z nagrodami indywidualnymi. W tym roku wrócili na JnO w przeddzień premiery swojej debiutanckiej płyty – i zrobili to w pięknym stylu, bawiąc i wzruszając mięsistym swingowaniem, pełnym wyrafinowanych niespodzianek aranżacyjnych, chwytliwych melodii i błyskotliwych solówek. Muzycy Organ Spot posiedli też rzadko spotykaną, zwłaszcza wśród jazzmanów ze stosunkowo niedużym doświadczeniem, umiejętność nawiązania bliskiego kontaktu z publicznością, a zadanie mieli, co tu kryć, niełatwe, bo koncert odbywał się w pewnym „zawieszeniu” – po zakończeniu wielogodzinnego maratonu konkursowego, a przed występem jednej z najbardziej oczekiwanych gwiazd festiwalu.

CD Promo:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

KONTAKT

SJ RECORDS
Piotr Schmidt

Kochanowskiego 6/23
40-035 Katowice
tel: 605 523 627
schmidtjazz@gmail.com

Manager for Germany, Switzerland and Austria:

Kamil Rubik
0048 669 539 920
konzerte.booking@schmidtjazz.com

PPHU MORITZ
Marek Różycki

ul. Rybnicka 43
43-190 Mikołów
adr@adr.edu.pl
ŚLĄSKI JAZZ CLUB
Stowarzyszenie Muzyczne

44-100 Gliwice
Rynek 18
skr. poczt. 272
tel. 48 509 321 977
sjc@sjc.pl