Zobacz także

WIERBA & SCHMDIT QUINTET FEAT. DANTE LUCIANI – BLACK MONOLITH

Wierba & Schmidt Quintet, wg ankiety Jazz Top magazynu Jazz Forum – jeden z najlepszych zespołów mainstreamowych w Polsce.

Przez 6 lat swojej działalności zdobył uznanie i sławę wygrywając wszystkie najważniejsze konkursy jazzowe w kraju oraz prestiżowy Getxo Jazz Festival w Hiszpanii, gdzie grupa otrzymała również Nagrodę Publiczności, a jej co-leader, Piotr Schmidt nagrodę dla Najlepszego Solisty.

Black Monolith to trzecia płyta tego zespołu, nagrana wraz z rewelacyjnym amerykańskim puzonistą, Dante Lucianim, wykładowcą puzonu na University of Miami.

Skład albumu:

  • Piotr Schmidt – trąbka,
  • Marcin Kaletka – saksofon tenorowy,
  • Dante Luciani – puzon,
  • Michał Wierba – fortepian,
  • Michał Kapczuk – kontrabas,
  • Sebastian Kuchczyński – perkusja.

Płyta została nagrana 1 sierpnia 2010r. w studio Tokarnia w Warszawie. Realizację, mix i mastering przeprowadził Jan Smoczyński. Krążek ukazał się w Empikach i innych sklepach muzycznych w kwietniu 2011r.

Album doczekał się wielu świetnych recenzji, oraz została mu przyznana maksymalna ilość gwiazdek przez prestiżowy magazyn Jazz Forum.

Płyta jest dobrze zakomponowana, utwory są zmienne pod względem tempa i charakteru, ale też mają wspólny styl i nastrój. Nie analizuję stylu solówek, są po prostu znakomite, a jak miałbym je porównywać do czegoś, to na myśl przychodzą mi najlepsze amerykańskie nazwiska (np. Branford Marsalis). Bardzo mnie cieszy uznanie publiczności dla takiego zespołu, bo oznacza to też uznanie dla profesjonalizmu i artyzmu, którego zupełnie nie ma w wielu pseudo-jazzowych produkcjach.Ryszard Borowski

Pełną recenzję przeczytaj na stronie quintet.schmidtjazz.com.

Płyta do nabycia w Empikach, w wielu sklepach internetowych, na allegro lub pisząc email na adres: schmitjazz@gmail.com.

CD Promo:

Wywiad:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

KONTAKT

SJ RECORDS
Piotr Schmidt

Kochanowskiego 6/23
40-035 Katowice
tel: 605 523 627
schmidtjazz@gmail.com

Manager for Germany, Switzerland and Austria:

Kamil Rubik
0048 669 539 920
konzerte.booking@schmidtjazz.com

PPHU MORITZ
Marek Różycki

ul. Rybnicka 43
43-190 Mikołów
adr@adr.edu.pl
ŚLĄSKI JAZZ CLUB
Stowarzyszenie Muzyczne

44-100 Gliwice
Rynek 18
skr. poczt. 272
tel. 48 509 321 977
sjc@sjc.pl